tren
tren

Prefabrik Yapı İmalatı

Prefabrik yapılar Prefabrik ev, Prefabrik konut, Prefabrik şantiye yapıları, Prefabrik villa, Prefabrik sosyal tesisleri, Prefabrik yemekhane, Prefabrik ofis, Prefabrik fabrika vb. olarak kullanım amacına göre birçok çeşitte yapılabilmektedir.

Prefabrik yapılarda duvar, pencere gibi tüm parçaları fabrikada üretilen ve inşası için temel kazılması gerekmeyen yapı türüne prefabrik ev denir. Prefabrik ev, duvar, kapı ve diğer tüm parçalarının fabrikada üretilip daha sonra evin yapılacağı yere oturtulduğu ev tipidir. Prefabrik evlerin inşası için herhangi bir temel gerekmez. Bu evler genellikle bir ya da iki katlı olarak istenilen metrekare ve oda yerleşim planına göre hazırlanabilmektedir, üretim esnasında kaliteli malzemeler kullanıldığı için yaz ve kış aylarında rahat bir şekilde kullanım olanağı sağlar.

Prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı sınıfında olup ortalama elli yıl güvenle kullanılabilmektedir. Rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.

Prefabrik evler depreme karşı güvenilir yapılardır. Prefabrik yapıların yapımında kullanılan çelik ve PVC karışımlı malzemeler hafif ve esnektir. Bu prefabrik evlerde kullanılan malzemelerin özellikleri deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklıdır.Prefabrik evlerde tıpkı betonarme yapılardaki gibi ısı ve ses yalıtımı yapılabilmesi ciddi bir avantajdır. Klima ve soba kullanımının prefabrik evleri herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca prefabrik evlerde doğalgaz kullanımı da mümkündür. Doğalgaz kullanımı ile de prefabrik evleri kış ayında ısıtabilirsiniz.

Prefabrik yapıların ekonomik olması, farklı malzemelerin kullanımından kaynaklanmaktadır. Bu yapıların malzeme seçimi, fiyatları etkileyen kriterler arasında yer almaktadır. Betonarme evler ile karşılaştırıldığında, prefabrik evler daha ekonomik bir seçenek olmaktadır.

Siz de prefabrik eve sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haznedaroğlu yapı olarak prefabrik evinizi dilediğiniz şekilde projelendiriyor ve istediğiniz araziye yerleştirerek sizler için yaşam alanları hazırlıyoruz. Hemen iletişime geçip teklif alarak, hayalinizdeki eve avantajlı fiyatlarla kavuşabilirsiniz.

Whatsapp
Yönetici
Yönetici
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?